Canbus Araç Takip Sistemi

Canbus Araç Takip Sistemi

Canbus Nedir?

Canbus 2004 model ve üzeri araçlarda araç haberleşme kanalı olarak tek bir kablo üzerinden verilerin aktarılmasıdır. Otomotiv sektörünün yanısıra farklı verilerin tek bir noktadan kontrol edilmesi ve veri transferinin sağlanmasına imkân vermektedir.

Canbus araç takip sistemi sayesinde araçlardan çok farklı veri parametreleri alınabilmektedir. Öncelikli olarak yakıt seviye ve tüketim bilgilerini otomotiv sektöründe araçların performanslarının kontrol ve analiz edilmesine imkân sağlamaktadır.

Canbus Hangi Araçlar İçin Uygundur?

Canbus araç takip sistemi 2004 model e üzeri araçlarda kullanılan haberleşme birimidir. Özellikle yüksek tonajlı araçlarda araç yakıt tüketimi ve motor parametre bilgilerinin kontrol edilebilmesi açısından önemlidir. Canbus araç takip sistemi;

 • Mercedes (Actros / Atego)
 • Daf (CF / CX)
 • Scaina (G / R)
 • Ford (Cargo)
 • Iveco (Stralis / Trakker)
 • Volvo (FH / FM / FMX)
 • Man (TGA / TGL / TGS)
 • Renault (Premium)

Gibi yüksek tonajlı çekici (Tır) araçlara uygulanabilmektedir. Canbus araç takip sistemi sayesinde araçlardan gelen veriler farklılık gösterebilmektedir. Yakıt tüketimi, anlık yakıt tüketimi ve motor parametre bilgileri kullanıcılar tarafından analiz edilebilmektedir.

Canbus Araç Takip Sistemi ile Hangi Raporlar Alınabilir?

Canbus araç takip sistemi ile araç marka modellerine bağlı olmak üzere farklı raporlama seçenekleri alınabilmektedir. Yakıt bilgisi, sürücü kullanım davranışları, araç motor parametre bilgileri gibi birçok veri bilgisi canbus araç takip sistemi üzerinden takip edilebilir ve raporlanabilir. Canbus araç takip sistemi üzerinden;

 1. Araç Hızı, Motor Devri
 2. Ortalama ve Toplam Yakıt Tüketimi
 3. Motor Sıcaklığı, Yakıt Seviyesi
 4. Aks Ağırlığı, Motor Saati
 5. Gaz Pedalı Pozisyonu
 6. Toplam Kilometre, Servis Mesafesi
 7. Motor Torku, Takograf Bilgisi

Yukarıdaki sayılan raporlamalar araç marka modellerine göre değişiklik göstermekte olup canbus araç takip sistemi yazılımına uyumluluk gösteren araçlardan alınacak bilgiler doğrultusunda veri bilgileri analiz edilebilmektedir.

Canbus Araç Takip Sistemi Avantajları

Yakıt tüketimi ve kontrolü canbus araç takip cihazı sayesinde kontrol edilebilmektedir. Özellikle yüksek tonajlı araçlardaki yakıt tüketimlerini kontrol edebilmek işletmelere önemli ölçüde yakıt ekonomisi sağlamaktadır.

Yakıt Kontrolü sayesinde araç yakıt deposundaki anlık değişimler kullanıcılar tarafından kontrol edilebilmektedir. Araç yakıt depo seviyesinde oluşabilecek değişikler kullanıcılar tarafından canbus araç takip yakıt kontrol ekranı üzerinden raporlanabilmektedir.

Sürücü Kullanım davranışlarının analiz edilebilmesi. Yakıt Tüketimi Kaç devirde vites değişikliği olduğu, Takograf bilgisi gibi birçok veri bilgisi canbus araç takip sistemi üzerinden analiz edilebilmektedir.

Bunun yanısıra araçların servis kilometre bilgileri, toplam kilometre kontrolü, dış hava sıcaklığı gibi birçok veri bilgisi canbus araç takip sistemi sayesinde kontrol edilebilmektedir.


Araç Takip
Uzun vadeli beklentileriniz için Turuncu Araç Takip Sistemleri.
Detaylar
Filo Takip Çözümleri
Araç filolarını tek bir ekran üzerinden kontrol ederek yönetin.
Detaylar
Rent a Car Çözümleri
Araç kiralama firmalarına yönelik Rent a Car araç takip sistemleri.
Detaylar
Doğru Tercihler Geleceğinizi Etkiler.. Turuncu Araç Takip Sistemi ile doğru tercihe yakınsınız! İletişime Geç