Araç Takip Sistemi Sistem Kullanımı

Firmamıza ait bulunan araç takip sistemi yazılımının kullanımı ve raporları hakkında bilgi ve resimleri görebileceğiniz açıklayıcı dokümantasyondur.

Giriş Ekranı

Giriş için size verilecek olan Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Kullanıcı girişinde verilen mail adresi ve şifre kısmına şifrenizi yazarak internetin olduğu her noktadan giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda tanımlı olan mail adresinize 7/24 şifreniz gelecektir.

Takip Ekranı

Kullanıcılar için basit ve kolay menüler içeren giriş ekranında sadece araç plaka butonu ve menü butonu görebileceğiniz ekrandır. Menüler gizli olarak tasarlanmış olup hedef müşterinin araçlarını daha geniş bir ekranda odaklanarak görmesi planlanmıştır.

Plaka Menüsü

Plaka menüsü dinamik bir yapıya sahiptir. Araçların hızları ve kontak bilgileri, kontak açık veya kapalı olan araçlar iletişim kurulamayan araçlar gibi birçok bilgi dinamik ve anlık olarak değişken yapıya sahiptir. Menü üzerinde araç plakalarını arayabilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Plaka menüsü araç takip sistemi ekranına girişiniz sırasında gizli olarak gözükmektedir.

Menü butonu tıklandığında plaka menüsü aktif olarak açılacaktır.

Menü İkonu

Menü ikonu girişte gizli olarak gelmektedir. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ikona tıklanmasında ikon açılarak sabit kalmaktadır. İkon içinde Takip Ekranı, Raporlar, İhlaller, Filo yönetimi ve Alarmlara basit ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Seçilen işlev butonu tıklandıktan sonra menüye basarak tekrar gizli hale geçirebilirsiniz. Bu sayede ekranı tam ve verimli olarak kullanabilirsiniz.

Menü ikonu sisteme girişiniz gizli olarak geleecktir. Akıllı menüyü tıklayarak raporlar, ihlal bilgileri, filo yönetim ve alarm gibi rapor seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Açılan menü ile raporları ekranına ulaşabilirsiniz. Raporlarınızı aldıktan sonra tekrar menü butonuna basarak menüyü gizli konuma getirebilirsiniz.

Profilim

Profilim menüsünden rapor menülerini gizleyebilir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

Menüden Profil Butonuna tıklayarak şifre ve diğer ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Açılan Profil menüsünden menüleri açık yada kapalı, kullanıcı adınızı veya şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Araç İkonları

Araç ikonları 4 Farklı renk değiştirme özelliğine sahiptir. Kırmızı (Kontak Kapalı) Yeşil (Kontak Açık) Siyah (Bilgi Gelmeyen) Sarı ( Kontak açık hareket etmiyor) Bu sayede ekranda araçlarınızın hangi durumda olduğunu anlık olarak takip edebilirsiniz

Araç Yön Bilgileri

Araçların gittiği yönleri araç ikonları üzerinde bulunan yön işaretleri ile kolayca takip edebilirsiniz. Araca bir yön tarif etmek istediğinizde hangi yöne gittiğini görebilmeniz sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Kolay Menü Çubuğu

Kolay menü çubuğu sayesinde Araç takip ekranını ve işlevsel menüler ile farklı komutlara ulaşabilirsiniz. Kontak Açma veya kapa bildirimleri araç takip ekranı üzerinde görebilirsiniz.(1) Ekran üzerinde araç bildirimlerini aktif edebilir veya gizliyebilirsiniz (Kontak açmasında veya kapamasında bildirim olarak). (2) Harita üzerinde belirlediğiniz noktalar arasında size en kısa mesafeyi hesaplayarak Rota oluşturmasını sağlayabilirsiniz.(3) Harita seçim katmanı sayesinde sokak haritası veya uydu haritası seçimi yapabilirsiniz.(4) Harita üzerinde adres arayabilirsiniz. (5) Haritaytam ekran yaparak araçlarınızı takip edebilirsiniz.

Kısayol Butonları

Alt Bilgilendirme Menüsü

Araç üzerine tıklanınca açılan akıllı menüdür. Aracın kontak bilgileri. Toplam km bilgisi, günlük km bilgisi, marka model, Motor durdurma, canlı izleme ve animasyon gibi birçok data bilgisine anlık olarak ulaşabilmek mümkündür.

 

Canlız İzleme

Harita üzerinde belirlediğiniz bir aracı canlı olarak takip edebilirsiniz. Canlı izleme butonuna basılması ile sadece o araca odaklanma yapılır ve araç hareket etmesi durumunda harita üzerinde araç anlık olarak takip edilebilmektedir. 

 

Bölge Tanımlama

Bölge Tanımlama ile Harita üzerinde belirlemiş olduğunuz bir alan içinde araçların ne zaman giriş yaptığını ve ne zaman tanımlanan bölgeden çıkış yaptığını kontrol edebilirsiniz. Araç takip bölge tanımlamada belirlemiş olduğunuz gün ve saatlerin içinde bölge giriş ve çıkışlarını kontrol altına alabilirsiniz. Sürekli ve düzenli uğranan bir adres, gidilmemesi gerekli olan bir adres, araçların bölge tanımlaması yapılan yerlerin dışına çıkılmasında kullanıcılara mail olarak bilgiler gelecektir.

 

RAPORLAR

Sistem üzerinden farklı raporlar alabilirsiniz. Araçların anlık konum bilgileri, yapılan günlük km bilgileri, belirlenen iki tarih arası toplam kilometre bilgisi, sefer raporları, kontak açma kapama raporları gibi birçok rapor seçeneği mevcuttur.

Optimize veri tabanı; Yazılım ekibi tarafından sürekli güncellenen veri tabanı sayesinde raporlarınıza hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Veri tabanında bulunan bileşenlerin hepsi güncel olarak optimize edilmektedir.

Dinamik Filtreleme; Raporlar için istediğiniz kriterlere göre basit ve kolay bir yapı ile filtreleme yapabilirsiniz. Sadece sokak ismi, il ismi, plaka, hız vb. rapor için dinamik sorgulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Rapor çıktıları alabilirsiniz; Raporlara ekran üzerinden ualaşabildiğiniz gibi istediğiniz iki tarih ve saat aralığında da sistem üzerinden raporları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Excel, PDF, Çıktı olarak yazdırabilirsiniz.

Anlık Konum Raporu

Araçlardan gelen bilgilerin anlık olarak görülebileceği rapor seçeneğidir. Güncel olan araç veri bilgileri raporda gösterilmektedir. Araç kontak durumu adres bilgisi ve toplam km raporlarda görülebilir.

Detay Raporu

Araçların gün içinde yapmış olduğu sürüş bilgilerinin analiz edilebileceği raporlardır. Detay raporlarında araç kontak bilgisi, toplam ki bilgisi, hız ve kontak bilgileri araç takip detay raporları üzerinden takip edilebilir.

Seyahat Raporu (Sefer Raporu)

Araçların her kontak açma ve kapamada geçen sefer bilgilerinin raporlanabildiği ekrandır. Geçen süre, kilometre, bekleme süresi, maksimum hız bilgisi ve çalışma süresini kapsayan raporlama seçeneğidir.

Kontak Açma Kapama Raporu

Araçların gün içinde yapmış olduğu kontak açma ve kapama bilgilerinin olduğu raporlama seçeneğidir. Aracın kontak nerede açtığı ve kapattığının bilgileri, adres bilgisi ve konum bilgisini kapsayan rapordur.

Bekleme Raporu

Araçların kontak kapalı durumda beklemelerinin raporlandığı ekrandır. Araç plakası adres bilgisi ve koordinat bilgileri içermektedir.

Seyahat Özet Raporu

Seyahat Özet Raporu araçların ilk kontak açması ve son kontak kapatması arasında geçen süre içinde sürücünün toplam kat ettiği yol kilometresi, maksimum ulaştığı hız bilgisi, Rölantide bekleme süresi ve geçen seyahat süresini Seyahat özel raporunda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Günlük Kilometre Raporu

Araç takip cihazı üzerinden gelen kilometre bilgilerin raporlandığı ekrandır. Günlük kilometre raporunda araçların günlük olarak kilometre bilgileri raporlayabilirsiniz. Belirlediğiniz iki tarih ve saat aralığında hangi aracın kaç kilometre yol katettiğini sistem üzerinden görebilirsiniz. Mesai dışı kullanımları Günlik kilometre raporundan takip edebilirsiniz.

Araç Listesi

Araçlarınızın Marka modelleri, plakaları ve diğer araç bilgileri görebileceğiniz rapordur. 

Alarm Yönetimi

Alarm Yönetimi ekranından araçlarınız için Hız limiti, Bekelem süresi, kontak açmai kontak kapatma bildirimi. Batarya Bildirimi vb. bildirimleri Alarm ekleme ekranından yapabilirsiniz. Belirlediğiniz Email veya GSM numaralarını sistem üzerinden bildirimler gelecektir.


Araç Takip
Uzun vadeli beklentileriniz için Turuncu Araç Takip Sistemleri.
Detaylar
Filo Takip Çözümleri
Araç filolarını tek bir ekran üzerinden kontrol ederek yönetin.
Detaylar
Rent a Car Çözümleri
Araç kiralama firmalarına yönelik Rent a Car araç takip sistemleri.
Detaylar
Doğru Tercihler Geleceğinizi Etkiler.. Turuncu Araç Takip Sistemi ile doğru tercihe yakınsınız! İletişime Geç