Araç Takip Çözümleri

Araç Takip Çözümleri

Araç Takip Nedir?

Araç takip sistemi 24 Farklı uydu üzerinden alınan konum bilgilerinin takılı olan nesnelerin yerinin takip edilebilmesi ve uzaktan araca müdahale edilebilen GPS Konum tabanlı sistemlerdir. Araç takip sistemi uydu üzerinden alınan konum bilgilerinin araç takip cihazı içinde bulunan araç gps takip sim kartı (M2M) ile koordinatların sunuculara iletilmesi ile çalışan bir yapıya sahiptir. Araç takip cihazları farklı araç marka modellerine uyumlu olup otomotiv sektöründe üretilen elektrikli veya faklı yakıt sistemlerine sahip olan araçlarda uyumludur.

Neden Araç Takip

Araç takip sistemi ile işletmelerde bulunan araçların saha kontrolleri anlık olarak takip edilebilmektedir. Bu avantajı bile araç takip sistemi bulunan işletmelerde saha kontrolünün yapılması ile yakıt, araç bakım maliyetleri, mesai dışı kullanım gibi birçok işletme giderini etkileyen unsurları kapsamaktadır. Bunun yanısıra araç içinde bulunan ürünlerin güvenliği (sıcaklık kontrol sistemi, kapı açık kapalı bilgisi vb.) araç güvenliği ( araç motor blokaj özelliği) gibi avantajları ile araç takip sistemi tercih edilmesinde bulunan nedenler arasındadır.

Araç Takip Faydaları

Araç takip sistemi işletmelere farklı avantajlar sunmaktadır. İşletme araçlarına takılacak olan araç takip sistemi cihazları ile araçların 7/24 kontrolü sağlanması ile işletme operasyon yönetiminin daha hızlı ve kusursuz olması sahada bulunan araçlarınızın daha dinamik kontrolünü sağlamanıza imkân verecektir.

- Yakıt Tüketimi

Araç takip sistemi sayesinde mesai dışı kullanımlar ve güzergâh dışı kullanımların araç takip cihazından gelen verilerin kontrol edilmesi ile araçların yakıt kullanımları araç takip sistemleri ile önemli ölçüde azalacaktır.

- Mesai Dışı Kullanım 

GPS Uydu takip cihazları ile araçların mesai dışı kullanımları araç takip yazılımı üzerinden takip edilebilir ve raporlanabilir. Her araç için aylık veya günlük mesai dışı kullanım bilgileri sistem üzerinden raporlanabilmektedir.

- Araç Bakım Maliyetleri

Gps araç takip cihazı takılı olan araçların mesai dışı, güzergâh dışı kullanım gibi bilgilerin raporlanması sayesinde araç bakım maliyetlerinde de önemi ölçüde tasarruf sağlanacaktır.

- Saha Kontrolü

Araç takip sistemleri ile araçların konum bilgilerinin anlık olarak takip edilmesi sayesinde sahada bulunan araçların operasyonel kontrolü verimli bir şekilde sağlanmaktadır. Bu avantajı ile işletme iletişim giderleri ekonomik yönde azalmaktadır.


Araç Takip
Uzun vadeli beklentileriniz için Turuncu Araç Takip Sistemleri.
Detaylar
Filo Takip Çözümleri
Araç filolarını tek bir ekran üzerinden kontrol ederek yönetin.
Detaylar
Rent a Car Çözümleri
Araç kiralama firmalarına yönelik Rent a Car araç takip sistemleri.
Detaylar
Doğru Tercihler Geleceğinizi Etkiler.. Turuncu Araç Takip Sistemi ile doğru tercihe yakınsınız! İletişime Geç